Događanja koja slijede

bootstrap slider 1 BK, logotip


Tko su ove godine bili najuspješniji na programima „Brodskog kola“, tko nas je gdje predstavljao u razmjeni na smotrama u Hrvatskoj, koji su KUD-ovi bili gosti „Brodskog kola“, a tko njihovi domaćini.

Smotra pučkih igrokaza, Sikirevci

Najbolja glumica i glumac:

  • Ana Bogdanović (Srednji Lipovac)
  • Željko Blažević (Slavonski Brod)

„Alaj pjevam i pjevati znadem!“, 19. smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema

Izabrani prošle godine na županijskoj smotri u Drežniku:

  • Viojlice (Slavonski Brod),
  • Starotopoljani (Staro Topolje),
  • KUD „Ivan Goran Kovačić“ (Beravci),
  • KUD „Drežnik“ (Drežnik),
  • KUU „Cernik“ (Cernik),
  • KUD „Bebrina“ (Bebrina)

Smotru je pratio stručni odbor: Adam Pavić, Nikola Novosel, Zvonimir Toldi. Na državnoj smotri pjevačkih skupina nastupit će KUD „I. G. Kovačić“ iz Beravaca


„Igra kolo maleno!“, smotra dječjih folklornih skupina

Predstavnik „Đakovačkih vezova“ izabrao je za nastup na „Malim vezovima “KUD „Ivan Meštrović“ iz Vrpolja


„Šokadijo sve ti je na glasu!“, 51. smotra izvornog folklora Brodsko-posavske županije

Prema postignutim ocjenama na Smotri, koju je pratio selektor Hrvatskog sabora kulture, etnomuzikolog Antun Božić, napravljen je redoslijed kulturno-umjetničkih društava:

  • „Ravnica“ (Stari Perkovci),
  • „Radinje“ (Siče),
  • „Luka Ilić Oriovčanin“ (Oriovac),
  • „Krešimir Šimić“ (Podcrkavlje),
  • „Vranovci-Bukovlje“ (Vranovci i Bukovlje),
  • „Kupina“ (Kupina).

Na državnoj smotri u Karlovcu nastupit će KUD „Ravnica“ iz Starih Perkovaca


Nastup KUD-ova na smotrama u Hrvatskoj, gdje su sudjelovali kao predstavnici „Brodskog kola“

  • „Na Neretvu misečina pala“, Metković – „Ravnica“ (Stari Perkovci);
  • „Igra kolo“, Ogulin – „Matija Gubec“ (Slavonski Kobaš);
  • Smotra folklora Moslavine, Kutina – „Luka Ilić Oriovčanin“ (Oriovac);
  • „Đakovački vezovi“, Đakovo – „Eugen Kumičić“ (Slavonski Brod), „Vrbje“ (Vrbje), „Kupina“ (Kupina), „Matija Antun Relković“ (Davor), „Đeram“ (Čajkovci);
  • „Vinkovačke jeseni“, Vinkovci – „Luka Ilić Oriovčanin“, Oriovac i „Luka Lukić“ (Brodski Varoš);
  • „Ljeto valpovačko“, Valpovo – „Cernik“ (Cernik);
  • „Orahovačko proljeće“, Orahovica – „Vrbje“ (Vrbje) i „Kupina“ (Kupina);
  • smotra u Pečuhu – “Radinje” (Siče) i veterani FAB-a

Gosti 51. „Brodskog kola“ i njihovi domaćini

  • „Sloga“, Sikirevci – „Branimir“ (Bošnjaci),
  • Udruga „Sve lipo“, Srednji Lipovac – „Obreška“ (Obreška), „Šokadija“ (Babina Greda),
  • „Luka Lukić“, Brodski Varoš – „Dinara“ (Kijevo),
  • „Vranovci-Bukovlje“ – „Privlaka-Radovin“ (Privlaka kod Zadra),
  • „Seljačka sloga„, Zadubravlje – „Bribir“ (Bribir),
  • „Bebrina“ (Bebrina) – „Peruča“ (Hrvace),
  • FAB – „Tomislav“ (Županja), „Turopolje“ (Velika Gorica) i OČOVA (Slovačka),
  • „Slavonija“ (Gornji Andrijevci) – „Sv. Jeronim“ (Štrigova),
  • „Krešimir Šimić“, Podcrkavlje – „Sv. Ivan Krstitelj“ (Gorica),
  • „Starotopoljani“, Staro Topolje – „Petrovo Polje“ (Ružić) i „Napredak“ (Knin),
  • Brodsko kolo – „Resnik“ (Resnik), „Sloga“(Đakovačka Satnica), „Moslavčanka“ (Donja Gračenica), „Bistra“ (Bistra), „Seljačka sloga“ (Kutina), „Sv. Juraj“ (Draganić), „Hrvatska čitaonica“ (Đakovački Selci).

U programima 51. Brodskog kola je sudjelovalo i deset folklornih pjevačkih skupina s područja Slavonije, Baranje i Srijema na Regionalnoj smotri „Alaj pjevam i pjevati znadem“

 

 Organizator

fab_logotip2

Korisne stranice

BPŽ aaa


tz bpž aaa


Grb Slavonskog Broda aaa


logo sb


htz-logo 2